Kõik uudised

TULEOHUTUSE JA KODUKINDLUSTUSE TÄHTSUS

26. sept 2023
Kõik uudised

TULEOHUTUSE JA KODUKINDLUSTUSE TÄHTSUS

26. sept 2023

Kuidas kaitsta enda kodu: Tuleohutus ja Kodukindlustuse tähtsus

Kui on tegemist sinu kõige väärtuslikuma vara, sinu koduga, peaks tuleohutus olema esmatähtis. Tulekahjud võivad olla hävitavad, põhjustades mitte ainult varalisi kahjustusi, vaid ka suurt ohtu sinu lähedastele. Järgnevalt toome välja olulisemad tuleohutusmeetmed Sinu kodu kaitsmiseks, arutame kodukindlustuse tähtsust ja rõhutame vastutuskindlustuse vajadust lisaturvalisuse tagamiseks.

Kodu tuleohutusmeetmed

  1. Paigalda suitsuandurid ja vingugaasiandurid: Suitsuandurid on esimene kaitsebarjäär tulekahjude vastu. Veendu, et need oleksid paigaldatud Sinu kodus igal korrusel, sealhulgas magamistubade sise- ja välisukse läheduses. Testi neid regulaarselt, et tagada nende korrasolek.
  1. Tulekustutid: Hoia tulekustuteid olulistes kodu ruumides, näiteks köögis ja garaažis. Õpi neid õigesti kasutama ja lase neid perioodiliselt kontrollida.
  1. Põgenemiskava: Koosta perele tulekahju põgenemiskava. Veendu, et kõik teaksid, mida tulekahju korral teha ning määra kohtumispaik väljas.
  1. Elektriohutus: Vigased elektrisüsteemid on tulekahjude üheks enamlevinud põhjuseks. Kutsu regulaarselt kvalifitseeritud elektrik enda kodu elektrisüsteemi kontrollima ning väldi elektrisüsteemi ülekoormust. Asenda kahjustatud juhtmed koheselt ning ära paiguta neid vaipade või mööbli alla.
  1. Küte: Kui kasutad erinevaid kütteseadmeid, hoia neid eemal tuleohtlikest materjalidest ning lülita need välja, kui lahkud ruumist. Veendu, et su küttesüsteem, korsten ja ventilatsioon oleksid puhtad ja korras. Kasuta kütmiseks kvaliteetset küttematerjali. Ära põleta prahti
  1. Toiduvalmistamise ohutus: Toiduvalmistamise juures on oluline, et seda ei jäetaks järelevalveta, eriti avatud tulega pliidi juures. Hoia tuleohtlikud materjalid pliidist eemal ning kasuta küpsetamise juures taimerit meeldetuletusena.
  1. Küünlad ja suitsetamine: Küünalde põletamise korral on oluline veenduda, et need oleksid kindlalt paigas, püsiksid tugevalt küünlaalusel ning oleksid eemal tuleohtlikest esemetest ja pindadest. Kodus suitsetamise puhul on oluline veenduda, et sigaretid kustutatakse korralikult ning vältida tuleks toas või veelgi enam, voodis suitsetamist. Kõige turvalisem on suitsetamisest loobuda.

Kodukindlustuse tähtsus

Kuigi tuleohutusmeetmete rakendamine on väga oluline, on samavõrd tähtis ka kodukindlustuskatte olemasolu. Lisaks muudele kaitsetele pakub kodukindlustus rahalist kaitset ka just tulekahju tõttu tekkinud varakahjustuste korral. 

Järgnevalt toome välja mõned olulisemad punktid: 

Varakindlustus: Kodukindlustus pakub kaitset erinevate kahjude korral, sealjuures kahjudele, mis on põhjustatud tulest. Alati tasub kindlustada kodu ja kodus olev vara ja ajutise eluaseme kulud. See aitab sul enda kodu taastada ning kaotatud esemed asendada.

Ajutised elamiskulud: Kui sinu kodu muutub tulekahju tõttu elamiskõlbmatuks, aitab kodukindlustus katta ajutised elamiskulud, näiteks hotellimajutuse või rendipinna. Alati tasub kindlustada ajutised üürikulud.

Vastutuskindlustus: Kodukindlustuse juurde on oluline valida ka vastutuskindlustuse lisakaitse. See tagab sulle turvatunde, kui keegi vigastab end sinu kinnistul tulekahju ajal, aidates katta kolmandatele isikutele tekitatud kahju. 

Meelerahu: Eelneva põhjal võib öelda, et kodukindlustuse omamine tagab meelerahu. Teades, et sul on rahaline kaitse, on stressi ja ärevust võimalike tulekahju tekitatud kaotuste osas oluliselt vähem.

Kokkuvõttes on tuleohutus esmatähtis, kui soovid kaitsta oma kodu ja lähedasi. Rakenda ennetusmeetmeid, nagu suitsuandurid, põgenemiskava ja elektriohutus, et vähendada tuleohu riski. 

Lisaks sellele taga enda perele ka asjakohane kodukindlustuskate koos laiendatud vastutuskindlustusega, mis pakub finantsilist turvavõrku ootamatute kahjude korral. 

Praktiliste tuleohutusmeetmete ühendamine õige kindlustuskattega aitab sul paremini kaitsta enda kodu ning tagab meelerahu. Tutvu kodukindlustuse valikuga siin. 
Artikkel on avaldatud ka Kinnisvara 24 blogis. 
{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{item.badge}}
{{item.title}}
{{formattedPrice(item.price)}}
{{item.title}}
{{sparsePrice(price, true)}} €
{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.descriptionCasco}}

{{coveredPopup.descriptionMtpl}}

Omavastutus Kasko
{{transform.translate(title)}} {{value}}
insurance_option_subtitle
{{transform.translate(insuranceOptionsValue)}}
Kindlustuskaitsed

Hüvitame BTA kindlustuses liikluskindlustuse sõlminud isiku poolt tekitatud liikluskahju ning ravikulud raviasutuses kolmandatele isikutele (teiste sõidukite omanikud, jalgratturid, jalakäijad) ja kahjustused kolmandate isikute varale.

{{coveredInfoTextMtplWithRoadAssistance}}

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{translation('one_property_covered_deductible')}} {{coveredPopup.deductible}} €
{{translation('one_property_covered_risks')}}
{{localized(value.tooltipDescription)}}
{{coveredPopup.coveredContent.title}}

{{coveredPopup.coveredContent.description}}

{{item.title}}
{{coveredPopup.formattedPrice(item.price)}} €accident_one_day_per_person
{{localized(risk.title)}}
{{coveredPopup.sparsePrice(price, true)}} €

Telli meeldetuletus

{{productReminderMessage}} {{productReminderDate}}.

Olen nõus saama BTA eripakkumisi ja uudiskirju
Your session will end in:

{{sessionTimeout.formattedTime}}

popup_year_of_driver_license
btar_popup_vehicle_data
{{ fieldsPopupHeading }}
{{ cmsFields.youngestDriver.label }}
btar_age_not_in_range
no_youngest_driver_age_error_message
{{ cmsFields.drivingExperience.label }}
no_driving_experience_error_message
{{ cmsFields.territory.label }}
no_territory_error_message
{{ cmsFields.drivingExperienceLessThanThreeYears.label }}
no_driving_experience_lt_3_years_error_message
{{popup.textTitle}}
Palun oota!

Meil läheb üks hetk, et kalkuleerida Sulle parim pakkumine.

Cookie
Küpsiste
Cookies Settings
Küpsiste seaded
See veebisait kasutab küpsiseid, mis on veebisaidi toimimiseks hädavajalikud.
Teie nõusolekul võib see veebisait kasutada lisaks statistilisi ja turundusküpsiseid.

Kui nõustute kõigi küpsistega, klõpsake palun "Lubada".
Kui soovite küpsistest keelduda, klõpsake palun "Ma ei ole nõus". Saate oma eelistusi hallata, klõpsates nuppu "Küpsiste haldamine".

Lisateavet leiate meie küpsiste eeskirjast
Lisateavet leiate meie
küpsiste eeskirjast

Funktsionaalsuse parandamise (vajalikud) küpsised

Antud küpsised on vajalikud veebilehe toimimise tagamiseks ning neid ei saa deaktiveerida. Need küpsised saab jaotada sessiooni ja püsiküpsisteks, mis ei säilita isikut tuvastavat informatsiooni. Sessiooni küpsised kustutatakse niipea kui lahkute käesolevalt veebilehelt.


Statistika küpsised

Antud küpsiseid kasutatakse veebilehe ja andmevoo allikate kasutamise hindamiseks, et saada veebilehe toimimise parendamiseks vajalikku informatsiooni. Antud küpsised aitavad meil määrata, millised veebilehe jaotised on kõige populaarsemad ning millised on kasutajate harjumused lehe kasutamisel. Selleks otstarbeks me kasutame Google Analytics statistikamootorit. Kogu kogutud informatsioon on anonüümne ning see ei võimalda Teie tuvastamist.


Turunduse küpsised

Antud kolmandate osapoolte küpsiseid kasutatakse personaliseeritud reklaami näitamiseks vastavalt Teie soovidele. Me kasutame küpsiseid, mis aitavad meil koguda informatsiooni Teie lehe kasutamise harjumuste kohta ning võimaldavad meil teada saada Teie huve, et saaksime näidata Teile ainult neid reklaame, mis vastavad Teie kasutamise harjumustele. Kui Te ei soovi näha mingit reklaami, siis jätke antud valik märkimata.